wyszukiwanie zaawansowane
1 » Regulamin2

Producenci

Kontakt

 • Zwroty i dostawa towaru:
  ul. zakładników 31
  Sieradz 98-200
 • E-mail:sklep@bajkszop.com
 • Telefon883141385
 • Telefony odbieramy:Poniedziałek- piątek: 9.00 - 16.00

Regulamin

REGULAMIN SAMOOBSŁUGOWEGO SKLEPU WYSYŁKOWEGO WWW.BAJKSZOP.COM

1.Postanowienia ogólne
REGULAMIN OBOWIĄZUJE OD 1 STYCZNIA 2020 ROKU

Przedsiębiorcą prowadzącym sklep internetowy występujący pod adresem internetowym Bajkszop.com jest firma BIKE PARTS SP. Z O.O. z siedzibą w Łodzi , ul. Astronomiczna 14  posiadająca NIP nr: 729 272 03 53 oraz nr statystyczny REGON: 368745108

2. Ochrona danych osobowych.
Wszelkie informacje na temat ochrony danych osobowych KLIENTÓW znajdują się w specjalnie wydzielonej na tą okoliczność zakładce POLITYKA PRYWATNOŚCI RODO. Link do tych informacji to: http://www.bajkszop.com/polityka-prywatnosci-rodo-pm-20.html

3.Zamówienia.
Zamówienia należy składać samodzielnie poprzez oprogramowanie udostępnione w domenie www.bajkszop.com.
Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem i jego akceptacją. Zamówienia dostarczane za pobraniem mogą wymagać dodatkowego potwierdzenia ze strony Klienta, wtedy warunkiem ich realizacji jest skuteczne potwierdzenie w odpowiedzi na nasz e-mail lub telefon. Potwierdzenie zamówienia jest tylko upewnieniem się że to Ty składałeś zamówienie i po Twoim potwierdzeniu zostanie przekazane do realizacji. W przypadku gdy na formularzu zamówienia dane Klienta będą niekompletne lub nieprawdziwe zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji. Przy składaniu zamówienia prosimy podawać numer telefonu aby w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów możliwe było szybkie ich rozwiązanie.

Przyjmujemy również zamówienia przez telefon, oraz e-mail, przy czym, ceny towarów różnią się od tych ( są wyższe) , które oferowane są Klientowi, podczas samodzielnego zakupu poprzez oprogramowanie dostępne w domenie www.bajkszop.com

4.Ceny.
CENY PODANE NA STRONIE NIE STANOWIĄ OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU KODEKSU HANDLOWEGO. Prosimy o traktowanie cen i dostępności produktów w naszym sklepie internetowym jako orientacyjne, ponieważ mogą one się zmieniać w zależności od wielu czynników. Jeśli przy zamówieniu cena faktyczna będzie inna od ceny zamieszczonej w sklepie internetowym, to poinformujemy Was o tym przed realizacją zamówienia. Dokładamy wszelkich starań żeby dane zamieszczone w sklepie internetowym były aktualne, jednak nie gwarantujemy, że dane te nie zawierają uchybień lub błędów. Ceny widoczne w sklepie to ceny brutto z uwzględnionym podatkiem VAT. Ceny podane na stronach internetowych www.bajkszop.com obowiązują jedynie podczas składania zakupów poprzez oprogramowanie dostępne w domenie www.bajkszop.com. Podczas składania zamówień poprzez e-mail lub telefon, obowiązują, inne wyższe ceny.

5.Płatności.
 • Płatność za pobraniem. Opłata za towar i przesyłkę pobierana jest przy odbiorze paczki.
 • Płatność podczas odbioru osobistego. Opłata za towar pobierana w gotówce przy odbiorze towaru.
 • Płatność przelewem przed wysyłką. Płatności należy dokonać po potwierdzeniu zamówienia.
 • Płatność poprzez system PAYU. (przelewy online, kod BLIK, raty i płatność kartą ). Płatności należy dokonać po potwierdzeniu zamówienia.


6.Zwroty towaru i odstąpienie od Umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość.
Podstawowe informacje na temat zwrotów towarów opisano w w specjalnie wydzielonej na tą okoliczność zakładce: 30 DNI NA ZWROT TOWARU dostępnej pod adresem: http://www.bajkszop.com/30-dni-na-zwrot-towaru-pm-22.html
Wzór formularza zwrotu towaru dostępny jest pod adresem: http://www.bajkszop.com/images/formularz_zwrotu_bajkszop.pdf

Zwrot towaru otrzymanego ZGODNIE z zamówieniem:
 • Konsumentowi przysługuje 30 dniowe prawo do zwrotu towaru, liczone od momentu wejścia w posiadanie zamówionego towaru.
 • Towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany poniżej wraz z wypełnionym formularzem zwrotu i dowodem zakupu lub jego kopią
 • Zwrot środków za towar następuje w terminie do 14 dni po wpłynięciu do nas przesyłki ze zwracanym towarem. Środki zwracane są na rachunek bankowy wskazany w formularzu zwrotu lub wypłacane w gotówce w siedzibie firmy.
Zwrot towaru otrzymanego NIEZGODNIE z zamówieniem:
 • Konsument który otrzymał towar niezgodny z zamówienie ma prawo do bezpłatnego zwrotu. W tym przypadku należy zgłosić chęć zwrotu , wraz z udokumentowaną pomyłką ( np. zdjęciem towaru) na nasz e-mail sklep@bajkszop.com, a następnie na stronie internetowej https://ezwroty.poczta-polska.pl/ wypełnić druk nadania, postępując zgodnie z załączonymi na powyższej stronie wskazówkami, wydrukować list przewozowy i nadać przesyłkę w uprzednio wybranej placówce Poczty Polskiej. 
 • Nie zwracamy opłat za nadane w inny sposób przesyłki i nie odbieramy przesyłek za pobraniem.
 • Właściwy towar wyślemy na nasz koszt , taką formą przesyłki , jaka była wybrana przy składaniu zamówienia, niezwłocznie po otrzymaniu zwrotu niewłaściwego towaru, lub w przypadku braku takiego towaru zaproponujemy zwrot płatności lub inny o podobnych właściwościach.
 
Prawo odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży zawartej na odległość
 1. Klient ma prawo odstąpić od Umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. 
 2. Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia:
  1. w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy – w przypadku sprzedaży jednego towaru.
  2. w którym Klient wszedł w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy – w przypadku sprzedaży wielu towarów dostarczanych osobno.
  3. w którym Klient wszedł w posiadanie ostatniej partii lub części lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie ostatniej partii lub części – w przypadku sprzedaży towarów dostarczanych partiami lub w częściach,
  4. zawarcia umowy – w przypadku pozostałych umów.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, Klient musi poinformować Dział Obsługi Klienta poprzez e-mail, lub pocztą tradycyjną o swojej decyzji o odstąpieniu Umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia .
 4. Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczy, aby Klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego prawa odstąpienia od Umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
 5. W przypadku odstąpienia od Umowy zwracamy wszystkie otrzymane od Klienta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany dla danego towaru ), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy zwróconą rzecz wraz z dowodem zakupu. Zwrotu płatności dokonamy przelewem na konto wskazane przez Klienta. Klient nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem. 
 6. Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 7. Klient odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 8. W przypadku umów dotyczących świadczenia usług (np. budowa koła, montaż sterów w ramie , itp) jeżeli Klient zażądał rozpoczęcia świadczenia usług przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, będzie zobowiązany do zapłaty kwoty proporcjonalnej do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której poinformował nas o odstąpieniu od Umowy.
 9. Towar z dowodem zakupu lub jego kopią i oświadczeniem należy odesłać niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia poinformowania nas o odstąpieniu od Umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Klient odeśle rzecz przed upływem terminu 14 d na adres:
BAJKSZOP-ZWROTY
ul. Zakładników 31
98-200 Sieradz
tel. 883141385
 Brak możliwości odstąpienia od umowy:

 

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:
 

 1. O świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy.
 2. W której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 3. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (np. pancerze docinane na określoną długość z rolki).
 4. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.
 5. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
 6. W której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
 7. W której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli.
 8. W której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy.
 9. W której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
 10. O dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę.
 11. Zawartej w drodze aukcji publicznej.
 12. O świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi.
 13. O dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.


7.Reklamacje z tytułu rękojmi i Spory.

Jako konsument możesz skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, możesz złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Podaj przy tym nasz adres poczty elektronicznej:  sklep@bajkszop.com
 • Na podstawie ustawy kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz innych powszechnie obowiązujących przepisów prawa, nasz sklep jest odpowiedzialny względem Konsumenta, jeżeli sprzedany produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia). Sklep jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
 • Konsument ma prawo równolegle do wyboru formy załatwienia jego reklamacji:
 1. Obniżenie ceny/zwrot pieniędzy - Jeżeli sprzedany Produkt ma wadę, Konsumenta może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży, chyba że Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta wymieni wadliwy Produkt na wolny od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli Produkt był już wymieniony lub naprawiany przez Sprzedawcę albo Sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany Produktu na wolny od wad lub usunięcia wady. Klient nie może odstąpić od Umowy Sprzedaży, jeżeli wada jest nieistotna.
 2. Naprawa/wymiana - Jeżeli sprzedany Produkt ma wadę, Konsument może żądać wymiany Produktu na wolny od wad albo usunięcia wady. Sprzedawca jest obowiązany wymienić Produkt wadliwy na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu Konsumenta, jeżeli doprowadzenie do zgodności z Umową Sprzedaży Produktu wadliwego w sposób wybrany przez Konsumenta jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z Umową Sprzedaży wymagałoby nadmiernych kosztów.
 • Aby dokonać zgłoszenia reklamacji należy odesłać towar wraz z dowodem zakupu i wypełnionym poniżej formularzem na adres:
BAJKSZOP-REKLAMACJE
ul. Zakładników 31
98-200 Sieradz
tel. 883141385
 
Formularz reklamacyjny dostępny jest pod adresem: http://www.bajkszop.com/images/formularz_reklamacji_bajkszop.pdf
 
 • Sklep jest obowiązany wymienić wadliwy Produkt na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta.W przypadku żądania zwrotu pieniędzy zwrot na rzecz konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie. W przypadku żądania obniżenia ceny Klient powinien wyznaczyć Sprzedawcy termin na ich zwrot.
 • Koszty wymiany lub naprawy ponosi sprzedawca.
 • Reklamacja zostanie rozpatrzona przez Sklep w terminie 14 dni od daty wpłynięcia reklamowanego produktu wraz z wymaganymi dokumentami


8.Rodzaje przesyłek.
Dostępne formy przesyłek, również prezentowane są w formularzu, podczas składania zamówienia:

WYSYŁKA KURIEREM INPOST  (przedpłata lub pobranie, dostawa na wskazany adres przeważnie około 1-2 dni robocze od momentu wysłania paczki)

WYSYŁKA DO PACZKOMATU INPOST (przedpłata, dostawa do paczkomatu przeważnie około 1-2 dni robocze od momentu wysłania paczki)
ODBIÓR OSOBISTY W NASZYM SKLEPIE W ŁODZI ul. Astronomiczna 14( przedpłata , lub płatność gotówką na miejscu. Towar gotowy do odbioru najczęściej w ciągu 1-2 dni. Odbiór możliwy po otrzymaniu informacji od obsługi sklepu).

9. Koszt transportu.
Koszt dostarczenia zamówionego towaru zależy od wartości zamówienia , wybranego przewoźnika i formy płatności.
Koszt dostawy widoczny jest po dodaniu towarów do koszyka.
Zamówienia powyżej 199zł dostarczamy na nasz koszt. Kwota ta może być niższa, w zależności od trwającej promocji.
Darmowa wysyłka nie dotyczy asortymentu z wyprzedaży i promocji oraz płatności za pobraniem.
Na cenę przesyłki składa się opłata przewoźnika, koszt pakowania  i podatek VAT 23%, przy czym cena proponowana Klientowi , może być niższa niż rzeczywiste koszty dostawy.


10.Czas realizacji zamówienia.
Około 99% zamówień jest realizowanych bezzwłocznie, z czego bardzo często jeszcze tego samego dnia, lub najpóźniej na 2 dzień roboczy.
Wyjątkowo jeśli towaru aktualnie nie ma na magazynie, lub jest sprowadzany na zamówienie Klienta, czas realizacji zamówienia jest ustalany indywidualnie z Klientem.
Paczki są wysyłane i dostarczane jednie w dni robocze, bez wskazania ram godzinowych.


11.Rabaty i promocje.
Informacje o zasadach udzielania rabatów, znajdują się w zakładce  SYSTEM RABATOWY pod adresem: http://www.bajkszop.com/system-rabatowy-pm-19.html   ttp://bajkszop.com/rabaty-punkty-pm-24.html , natomiast informacje o aktualnych promocjach podawane są na stronie głównej sklepu.

12.Pliki COOKIES.

Sklep wykorzystuje pliki cookies do obserwacji sposobów użytkowania strony www.bajkszop.com

Typy cookie używane w sklepie:
 • Cookie związane z daną sesją. Tymczasowe cookie, które istnieją na komputerze tylko podczas przebywania na naszej stronie internetowej (a dokładniej do czasu zamknięcia przeglądarki). Pozwalają stronom sklepu zapamiętać co wybrali Klienci na poprzedniej stronie, aby uniknąć ponownego wpisywania informacji.
 • Informacje o ruchu na stronie. Tego typu cookie jest używane do dostarczania ważnych informacji o ruchu na stronach oraz sposobie w jaki odwiedzający ją wykorzystują. Do zbierania tych danych używane są narzędzia Google Analytics. Te pliki cookie służą wyłącznie do zbierania statystyk dotyczących ruchu na stronie.
 • Mechanizm Cookies w sklepie www.bajkszop.com NIE JEST WYKORZYSTYWANY do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu ani ich śledzenia . Pliki Cookies stosowane w serwisie www.bajkszop.com  nie przechowują żadnych danych osobowych ani innych informacji zebranych od Klientów.

Pliki Cookies to informacje zapisywane przez serwer na dysku komputera Klienta. Informacje z plików cookies pozwalają dostosować wygląd strony internetowej do zainteresowań Klienta (np. decydują o treści reklamy, która pojawi się na witrynie). Cookies to także narzędzie do sporządzania danych na temat popularności danej strony internetowej.

Stosujemy dwa rodzaje plików cookies:
- sesyjne – znajdują się na urządzeniu do momentu wylogowania się ze strony internetowej albo do czasu wyłączenia opcji przechowywania plików cookies w danej przeglądarce internetowej,
- stałe – pozostają na urządzeniu przez okres wyznaczony w ustawieniach plików cookies w opcjach przeglądarki internetowej lub do czasu ich ręcznego usunięcia przez Użytkownika.

Zazwyczaj oprogramowanie domyślnie dopuszcza działanie plików cookies. Jednak w każdej chwili można je wyłączyć (wszystkie przeglądarki zawierają taką opcję). Ograniczenie stosowania plików cookies może niekiedy wpłynąć na niektóre funkcje umieszczone na stronie internetowej.

Pliki cookies nie zagrażają systemowi komputera Klienta. Wykonują one bezimienną identyfikację, zawierają przeważnie jedynie nazwę witryny internetowej, z której pochodzą, ich czas przechowywania na urządzeniu końcowym i unikalny numer.

Pliki cookies mogą zawierać dane osobowe, jeśli zostały umieszczone na naszej witrynie. Takie dane są przez nas skutecznie chronione i nikt nieuprawniony nie ma do nich dostępu. Informacje te wykorzystywane są tylko w trakcie wykonywania pewnych określonych działań, które zostały zaakceptowane (np. przy realizacji zamówienia). Pliki cookies zawierają jedynie informacje, które są niezbędne do prawidłowego wykonywania naszych usług. 13. Pozostałe przydatne informacje.
W przypadku kontaktu z nami ZAWSZE podawaj swoje IMIĘ i NAZWISKO i historię wymienianych informacji. Ułatwi nam to i znacznie przyśpieszy załatwienie sprawy.


Obsługa Klienta

sklep rowerowy
WWW.BAJKSZOP.COM

poniedziałek- piątek: 9.00-16.00

E-mail: sklep@bajkszop.com
Tel.: 883 141 385

 

Odbiór osobisty towaru ( po otrzymaniu potwierdzenia),
Łódź 93-404
ul. Astronomiczna 14

dostawa, zwroty, reklamacje i odbiór przesyłek:
98-200 Sieradz
ul.Zakładników 31

 

Właścicielem sklepu WWW.BAJKSZOP.COM  jest firma BIKE PARTS SP. Z O.O. z siedzibą w Łodzi , ul. Astronomiczna 14  posiadająca NIP nr: 729 272 03 53 oraz nr statystyczny REGON: 368745108

Numer NIP: 729 272 03 53 nadany w Urzędzie Skarbowym w Łodzi
Numer REGON: 
Numer rachunku bankowego w Alior Banku dla przelewów krajowych (PLN):
34 2490 0005 0000 4520 3706 6211
Numer rachunku bankowego w Alior Banku dla przelewów zagranicznych (PLN): PL30 2490 0005 0000 4600 9374 2141, Kod SWIFT Alior Banku: ALBPPLPW
Numer rachunku bankowego w Alior banku( EURO): PL30 2490 0005 0000 4600 9374 2141, Kod SWIFT Alior Banku: ALBPPLPW


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl